Suomen Viro-yhdistysten liitto ry. (SVYL)

SVYL Suomen Viro-yhdistysten liitto ry. (SVYL) Suomen Viro-yhdistysten liitto ry. (SVYL)

SVYL:n vuoden 2014 liittokokous pidettiin 12.4. Sinisessä talossa Salossa. Hallitukseen ei tullut muutoksia, vaan hallitus jatkaa oheisessa kokoonpanossa myös vuoden 2015 liittokokoukseen saakka.

SVYL:n hallitus

Puheenjohtaja

Sanna Immanen (Virkku)
Siikaniemi 14, 81720 Lieksa
Puh. 050 340 4466
sanna.immanen@villasanna.fi


1. varapuheenjohtaja

Liisa Löyttyniemi (Tampere-Tartto-seura)
Satakunnankatu 30 B 49, 33210 Tampere
Puh. 050 561 1166
liisa.loyttyniemi@bt-yhtyma.fi


2. varapuheenjohtaja

Nyyrikki Kurkivuori (Suomen-poikien perinneyhdistys)
Soukankaari 2 C 69, 02360 Espoo
Puh. (09) 813 6715 tai 040 546 0451
nyyrikki.kurkivuori@welho.com


Jäsenet

Pirjo Ranki (Viljandin ystävät)
Hiihtäjäntie 8 B 19, 00810 Helsinki
Puh. 050 544 8180
pirjo.ranki@gronblom.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Riitta Kilkku (Vakka-Suomen Viro-seura)
Viklakuja 2 A 8, 23500 Uusikaupunki
Puh. 050 573 1330
riitta.kilkku@uusikaupunki.fi


Ismo Söderling (Varsinais-Suomen Viro-keskus)
Siirtolaisuusinstituutti, Eerikinkatu 34, 20100 Turku
Puh. (02) 284 0441 tai 050 511 3586
ismo.soderling@utu.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Osmo Tammisto (Joensuun Suomi-Viro-seura)
Kuopiontie 106 as 3, 83630 Kuusjärvi
Puh. 050 343 9600
osmo.tammisto@telemail.fi


Veijo Lehto (Helsinki-Tallinna-seura)
Strömsinlahdenkuja 2 A 17, 00820 Helsinki
veijo.j.lehto@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen: Pentti Voipio (Viro-instituutin ystävät)
Säästäjänkuja 1 as 2, 28360 Pori
pentti.voipio@hesarest.fi


Jenni Kavén (Virkku)
Puh. 0400 543 187
jenni.kaven@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen: Silja Angerma-Karila (Espoon Suomi-Viro-seura)
Sirppikuja 13, 01660 Vantaa
Puh. 0400 542 429
silja.angerma-karila@elisanet.fi


Raimo Vahtera (Vaasa-Pärnu-seura)
Porinkatu 4 C 18, 65350 Vaasa
Puh. 050 334 2041 tai (06) 315 1770
remil.vahtera@hotmail.fi

Henkilökohtainen varajäsen: Kari Nirha (Lapuan Suomi-Viro-seura)
Pelttarintie 6, 62100 Lapua
Puh. (06) 433 2112
kari@nirha.fi


Paula Sajavaara (Keski-Suomen Viro-seura)
Pyssymiehenkatu 20, 40630 Jyväskylä
paula.sajavaara@jyu.fi
Puh. 050 351 5289

Henkilökohtainen varajäsen: Paula Paavola (Salon seudun Suomi-Viro-seura)
Antolantie 178, 25240 Hajala
Puh. 0400 526 558
paupaa@dnainternet.net

Alkuun